Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

czwartek, 9 kwietnia 2015 |„Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś”


Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

Słysząc tytuł tej książki w pierwszym momencie pomyślałam o kolejnym poradniku mówiącym mi jak mam się ubierać, malować czy też nawet sprzątać by poczuć się, jak opiewana przez wszystkich paryżanka. W żadnym razie nie chce być zgryźliwa, ponieważ Francja i sam Paryż to moje wielkie marzenie jeśli chodzi o podróże, ale cała nagonka wokół paryżanek stawianych jako wzór kobiet, to jak na mój gust przesada.
Książkę pomimo to przeczytałam i stwierdzam, że moja ocena po okładce to wielkie faux pas. Poradnik poradnikiem zostaje, jednak sposób w jakim został napisany do mnie osobiście przemówił. Autorki, same są paryżankami, być może dlatego ich podejście jeszcze bardziej zachęca do czytania. Podchodzą one z duża dozą dystansu i autoironii do tego jak paryżanka traktuje miłość, styl czy też wychowywanie dzieci. Momentami miałam wrażenie, że czytam utwór satyryczny, rzecz jasna nim nie jest. Muszę przyznać, że ta doza optymizmu ukazująca, mieszkanki Francji jako „normalne” kobiety, wprawiała mnie w dobry humor. Zgrabnie więc opisano jak paryżanki powinny się zachowywać oraz jak to może wyglądać w rzeczywistości, dzięki temu zabiegowi porady nie wydają się takie nachalne, płaskie i nudne. W niebanalny więc sposób dowiadujemy się jak to paryżanka: „w nocy pije wódkę, a rano zieloną herbatę”.
Książkę polecam, jako lekką lekturę, szczególnie gdy ma się zły humor i chce się razem z autorkami pośmiać z narzuconych im przez lata stereotypów.

Do następnego Śliczne

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

♥Jeśli podoba Ci się co tu robię będzie mi bardzo miło jeśli skomentujesz post i zostaniesz ze mną na dłużej. Postaram się odwiedzić Ciebie również ♥

@Beautypediapatt na instagramieSZABLON BY: PANNA VEJJS.